Migacz
User
Dołączył: 29 Mar 2014
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Sob 20:36, 29 Mar 2014 Temat postu: 1.3 Konfiguracja TSa + Spolszczenie |
|
|
To już trzeci podrozdział instrukcji a my nadal nie jesteśmy podłączeni do żadnego z serwerów. Zgadza się. Mało tego - nadal nie będziemy, a przynajmniej nie do następnego rozdziału W tym podrozdziale opowiem nieco o konfiguracji TSa.
Aby wejść w opcje TeamSpeaka należy z górnego paska wybrać pozycję Settings(ustawienia) a później Options(opcje). Taką ścieżkę w późniejszym czasie będę opisywał jako pasek główny->Settings->Options. Powinno nam się otworzyć takie okno
Uczonym powszechnie językiem obcym w naszym kraju jest język angielski, więc wszyscy powinni go umieć, ale chyba lepiej nam się wszystkim "myśli" języku ojczystym;) Dlatego też w otworzonym oknie możemy wybrać opcję "Get more translation" (na screenie zakreślone niebieskim kolorem). Jest to odsyłacz do strony, na której znajdziemy wyszukiwarkę pakietów językowych dla TSa. Wpiszmy więc w pasku wyszukiwania Polish czy też Polski, potwierdźmy enterem i poczekajmy na rezultat. W wynikach powinno nam znaleźć pozycję zatytułowaną Polish-Polski. Ściągnijmy ją i wypakujmy plik lagos_pl do katalogu o nazwie translations znajdującego się w głównym katalogu programu TeamSpeak. Po ponownym włączeniu opcji TSa, z listy rozsuwanej wybieramy opcje Polish, zatwierdzamy i zgodnie z tym co podpowie nam program - restartujemy go by móc cieszyć się zmienioną wersją językową na nasz ojczysty... a może nie do końca... bo to tłumaczenie ma wiele dziur... Nie da się ukryć - jest to tłumaczenie amatorskie. Nie wymagajmy więc od niego cudów. Jeśli ci się nie podoba zawsze można wejść w opcje i jeszcze raz zmienić sobie na wersję angielską Teraz już wiesz jak.
Najważniejszą na tą chwilę pozycją w opcjach jest pozycja Przechwytywanie (Capture) oznaczona ikoną przedstawiającą mikrofon. Po wejściu w nią, okno powinno wyglądać tak:
Jest to dział w którym możemy ustalić jak będziemy nadawać, czyli jakie warunki będą musiały zajść by reszta mogła nas słyszeć. Zaznaczone na zrzucie ekranu tryby to:
1. Push-To-Talk. Mój ulubiony. Aby reszta nas słyszała, musimy wcisnąć (i przytrzymać tak długo jak mówimy) przycisk. Dzięki temu to my decydujemy co reszta ma usłyszeć. Jak mamy ochotę możemy się zaśmiać, jak mamy ochotę możemy sobie krzyknąć a jak mamy ochotę możemy sobie kichnąć i bez wciśnięcia klawisza nie narażamy reszty na utratę słuchu. Jedyną opcją jaka nas tu interesuje jest znajdujący się na prawo przycisk (4). To tam ustalamy który przycisk aktywuje nadawanie.
2. Continuous Transmision, czyli transmisja ciągła. Moim zdanie najgorsza z opcji. Reszta będzie słyszeć totalnie wszystko co się dookoła ciebie dzieje, włącznie z sapaniem, mlaskaniem i innymi odgłosami których nie bardzo będą chcięli wysłuchiwać.
3. Voice Activation Detection, czyli Wykrywanie aktywacji głosem. Opcja dla leniwych. Nie trzeba nic cisnąć, nie trzeba się przejmować odgłosami tła. Jedyne co trzeba to dobrze wyregulować suwak od jakiego poziomu głośności ma się uruchamiać mikrofon (5). Dźwięki poniżej tego poziomu, nie będą transmitowane.
Niezależnie od tych opcji dobrze jest zaznzaczyć opcje Echo reduction (Redukcja echa) oraz Echo Cancellation (wytłumianie echa) (7). Powinno to poprawić jakość naszego głosu słyszanego przez współrozmówców. Gdy wybraliśmy sobie już nasz tryb nadawania oraz ustaliliśmy wszystkie związane z tym opcje, warto byłoby sprawdzić czy odpowiada nam to "arcydzieło". W tym celu możemy wcisnąć przycisk Begin Test (Rozpocznij test) (6). Wszystko co powiemy, powinno do nas wrócić poprzez słuchawki/głośniki. Jeśli my nadajemy (pamiętaj o przycisku w przypadku 1 lub doreguluj poziom aktywacji w przypadku 3), ale nic nie słychać to znaczy że coś jest nie tak... Przyczyną mogą być opcje windowsa, sterowników, niepodpięty kabel, usterka hardware'u albo też inne magiczne sztuczki naszych komputerów
Post został pochwalony 0 razy
Ostatnio zmieniony przez Migacz dnia Nie 2:10, 30 Mar 2014, w całości zmieniany 2 razy
|
|